Jak używać i stosować olejki kosmetyczne - poradnik zdrowie

kosmetyczne olejki arganowe

Przypisuje mu się również działanie prozdrowotne:

Atrakcyjna uroda to w znacznym stopniu rzecz odziedziczona. Rodząc się otrzymaliśmy pewną pulę atrakcyjności, na którą składają się rysy twarzy, cechy sylwetki, odcień skóry, jej skłonność do przesuszania s

Jak używać i stosować olejki kosmetyczne - poradnik zdrowie kosmetyczne olejki arganowe
ię lub przetłuszczania. Możemy urodzić się z kręconymi włosami lub włosami prostymi. Mogą one układać się łatwo, być gęste lub niesforne.
Prawdą jest, że na wiele z tych rzeczy nie mamy wpływu, ale któż może powiedzieć, iż o urodę nie można dbać? Wielu obecnie znanych celebrytów, których niezbyt atrakcyjne zdjęcia sprzed lat możemy odnaleźć w internecie, potwierdza tę tezę.
Są rzeczy niemożliwe do zmienienia, ale nad wieloma można pracować. Dobre kosmetyki pozwalają wpłynąć na kondycję naszego ciała. Nawilżyć skórę, sprawić, że włosy będą bardziej lśniące. Niestety skład niektórych kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Dlatego chętniej sięgamy po produkty pochodzenia organicznego i ekologicznego.
Organiczne olejki kosmetyczne z powodzeniem mogą zastąpić drogie kremy. Posiadając podobne właściwości wygładzające, ujędrniające oraz nawilżające. Jak wszystkie produkty, także i oleje posiadają swoje klasyfikacje. Oleje schnące dobrze sprawdzają się przy cerze tłustej, półschnące przy mieszanej, a nieschnące przy suchej.
Olejek arganowy zasługuje na szczególną uwagę. Zwany płynnym złotem z Maroka ma nie tylko właściwości poprawiające wygląd. Przypisuje mu się również działanie prozdrowotne: od wzmacniania odporności, działań przeciwzapalnych, przez działania przeciwbólowe, aż po właściwości zmniejszania ryzyka chorób serca czy nowotworów.
Warto uwzględnić go w domowym zestawie do pielęgnacji.


Depilacja woskiem. Cytat z Wikipedii

Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.

Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja


Podział kosmetyków w Wikipedii

Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:

środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:

dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:

czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki